środa, 5 grudnia 2012

Top 10: Dziesięć zalet blogowania!

Top 10 to akcja, przy okazji której na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - wypatruj nowych tematów. Akcja organizowana jest na blogu kreatywa.


Dziś przyszła pora na... Dziesięć zalet blogowania!

1. Poznanie wspaniałych ludzi

Nie da się ukryć, podczas blogowania tworzy się specyficzna więź pomiędzy bloggerami, można poznać wielu wspaniałych ludzi, z wydawnictw, autorów innych blogów.

2. Nauka poprawnego pisania
Podczas pisania bloga mogłam poprawić sposób pisania. Robię to teraz lepiej, luźniej i przychodzi mi to dużo łatwiej niż np. na początku bloga.

3. Prowadzenie bloga motywuje do czytania
O tak, dzięki temu rzeczywiście mam większą motywację, żeby czytać. Bo w końcu im więcej czytam, tym na blogu pojawi się więcej recenzji.

4. Wieści o nowych książkach
Dzięki blogosferze mogę dowiedzieć się o pozycjach, a których normalnie nie bym nie poznała i nie dotarła. A także mogę poznać opinię innych na temat danej książki.

5. Bycie na bieżąco
Dzięki wielu blogom książkowym mogę być na bieżąco z nowościami w tej dziedzinie;)

6. Zagospodarowanie czasu
Tak, dzięki blogowi mam czym zająć swój wolny czas i spędzić go bardzo konstruktywnie i kreatywnie.

7. Dzielenie się pasjami
Tak, ostatnio blogi przestały być typowymi internetowymi pamiętniczkami,w których słitaśne nastolatki zwierzają się całemu światu. Blogi są teraz najczęściej tematyczne - książkowe, muzyczne, filmowe czy kulinarne - przez co, każdy może dzielić się swoimi pasjami, blogerzy mogą ubogacać siebie nawzajem swoimi zainteresowaniami. 

8. Satysfakcja
O tak, prowadzenie bloga daje radość i satysfakcję, ze to co robię kiedyś może się komuś przyda, że ktoś może skorzystał z moich recenzji przy wyborze książki.

9. Podzielenie się swoimi przemyśleniami
Dzięki prowadzeniu bloga mam możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami i wrażeniami po przeczytaniu konkretnej książki, daje to możliwość swoistego "wygadania" się na temat danej pozycji.

10. Blogi są często miejscami konstruktywnej krytyki
Od innych ludzi mogę dowiedzieć się co jeszcze robię źle, co powinnam poprawić, bez żadnego stresu jak na przykład oceny za wypracowania w szkole.

11 komentarzy:

 1. Hehehe :-))) I oczywiście do tych zalet nie zaliczamy darmowych książek otrzymywanych od wydawnictw :-))). Ja tę zaletę blogowania cenię bardzo, bardzo wysoko. :-))))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba wymieniłaś już wszystkie zalety :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I właśnie dlatego prowadzę bloga ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się w 100% z Twoim TOP10 :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się ze wszystkimi podopunktami, zdecydowanie założenie bloga zalicza się do jednej z najlepszych rzeczy, jakie zrobiłam w życiu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic dodać nic ująć :) Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie pozostaje nic innego, niż się zgodzić :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie punkty się zgadzają. A najważniejszy to chyba satysfakcja. :) (i ludzie - nic tak nie motywuje, jak odwiedzający! :))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)